- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saçlarla Barış Yapmak

0 131
Spread the love

Kıvırcık saçlı hanımların güzelliğine dair en önemli sorunucudur saçları. Oysa kıvırcık saçlar biraz dikkatle en hoş ve bakımlı görünümlerin kaynağıdır.

kıvrıcık saç modelleri (3)

Evet, kıvırcık saçların bakımı zordur. Ama doğru bakım uygulandığında alınan keyif hiç bir güzellik noktasında yoktur. Bu nedenle aslında kıvırcık saçlı hanımlar saçlarından şikayet etmek yerine onlarla savaşmayı bırakıp, güzel buklelerin keyfini çıkarabilirler.

Yapılması gerekenler son derece basittir ve kıvırcık saçlarla barış yapmak için değerlidir. Siz de kıvırcık saçlarıyla savaşmaktan yorulanlardansanız bu yazıyı sonuna kadar okuyun. Çünkü barış zamanı geldi.

Kıvırcık Saçların Bakımı

Banyodan çıktığınızda ya da sabahları yataktan kalktığınızda tiftik tiftik görünen, tülermiş görünüm ise sizi yoran o zaman saçların temizliği sırasında yaptıklarınızı değiştirmelisiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kalıcı Düzleştirme Yöntemi İle İlgili Merak Edilenler

Öncelikle saçları çok sık ve sıcak suyla yıkamayı bırakın. Çok sık ve / veya sıcak suyla kıvırcık saçlar yıkandığında nemini kaybeder. Bu da tülermiş, tiftik tiftik görünümün kaynağıdır.

Nemini kaybeden ya da kaybetmeye meyilli kıvırcık saçlar için saç kremi ya da besleyici serumlar gereklidir. Bu saç kremleri özel olarak kıvırcık saçlar için üretilmiş saç kremleri olmalı öncelikle.

Kremlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise gün içinde bile rahatlıkla kullanılabilecek, kuru saça da uygulanabilen ve saçlarda yağlı bir görünüm vermeyecek bukleleri belirginleştirici kremler bulundurmak. Bu tür kuru saça uygulanan saç kremleri, gün içinde yıpranan saçı koruma altına alır. Kuru saça uygulanabilen bu tür kremleri saçınıza uygulayın ve başka herhangi bir şey yapmayın. Bırakın kendi kendine saçınız doğallığını yansıtsın.kıvrıcık saç modelleri (1)

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saçları Kurulama

Duş sonrası saçın kurutulması işlemi de son derece önemlidir kıvırcık saçlarda. Öncelikle saç havlularınızı atın. Bundan sonra onları kullanmayacaksınız. Çünkü saten, pamuklu ya da ipek kumaşlar saça daha iyi davranırlar. Havlunun haşin kurutmasından uzaklaşın.

Eski penye bluzları, t’shirtleri atmayın ve havlu yerine onları kullanın. Saçınızı eski t’shirtlerinizle sa-rın ve bırakın saçtan akan suları onlar toplasın. Saçın suyu iyice alındıktan sonra bukle belirginleştirici saç kremi uygulaması yapın. Bu arada saçlarınızın kuruması sürecinde onlarla oynamayı ihmal etmeyin. Tutam tutam elinize aldığınız saçlarınızı parmaklarınıza dolayın birer birer. Bu işlem saçlarınızın buklelerini belirgin hale getirecektir. Bir yandan da başınıza masaj yapmış olacaksınız. Böylece hem saçlarınızı sevmeniz hem de saçınızla savaşı sona erdirmek için ortam sağlar.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık saçlılar için özel bakım rutini

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Bakımı başlıklı makalemizde dalgalı saç, kıvırcık saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.