Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saçlar İçin Doğal Hindistan Cevizi Maskesi

Doğal olan herşey güzeldir. Kıvırcık saçlar da doğal olarak güzel, etkileyici ve sahibine sempati katan bir saç türüdür. Elbette bu doğal saçları doğal maskeler ile canlandırmak, sorunlarını gidermek mümkündür.

Özellikle kıvırcık saçlılar için uygun olan doğal hindistan cevizi maskesi aslında tüm saç tipleri için de tavsiye edilebilir.

hindistan cevizi maskesi (3)

Hindistan Cevizi Maskesi Malzemeleri

Yarım çay bardağı hindistan cevizi sütü

Bir çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Hindistan cevizi meyvesinden süzülen süt ve meyvanın beyaz kısmının rendelenmesi ile oluşan hindistan cevizi sütü içeriğinde bol miktarda C ve E vitamini bulundurmaktadır. Mutfaklarda bolca kullanılan hindistan cevizi, sütündeki konsantreler ile kozmetikte de sıklıkla kullanılan son derece ya-rarlı bir malzemedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saça Fön Çekme

Özellikle çok karışan kıvırcık saçların kolayca açılabilmesini sağlayan bu konsantre malzeme aynı zamanda cilt bakımında ve hatta cilt beyazlatmada bile kullanılabilmektedir. Karışan kıvırcık saçlarınızın açılabilmesi için sadece bir sprey şişesine doldurduğunuz hindistan cevizi sütünü taramadan önce saçlara püskürtebileceğiniz gibi vereceğimiz hindistan cevizi maskesi ile daha yoğun etki sağlayabilirsiniz.

Saçların ışıltısını korumak ya da sağlamak, saç uçlarını ve köklerini beslemek, kepek oluşumunu engellemek üzere yapılabilecek olan hindistan cevizi sütü maskesi ile aynı zamanda saçlara nem kazandırmış, dökülmeleri engellemiş, saç köklerinde mantar, bakteri ve virüs dağılımının önüne geçmiş olursunuz. Tüm bu faydaları yanında hindistan cevizi sütü saçların daha kolay açılmasını, buklelerin daha belirgin olmasını ve hoş kokmasını sağlayacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Modelleri 2018

Maskenin Yapılışı ve Saçlarda Kullanımı

Öncelikle malzemeleri güzelce karıştırmak gerekiyor. Yoğun bir kıvam elde edilinceye kadar karıştırmaya devam edin. Gece yatmadan önce bütün saçlara sürerek sabaha kadar bekletebilirsiniz. 2 – 3 saat kadar beklemek de yeterli olacaktır. Saçınızın uzunluğuna göre ölçü arttırılabilir. Bekleme süresi sonunda saçınızı kıvırcık saçlar için hindistan cevizi maskesi (2)hazırlanan bir şampuanla her zaman ki gibi yıkayın.

Saçların dolgun gözükmesini, kolay açılmasını sağlayan kıvırcık saçlar için hindistan cevizi maskesi haftada 3 kez uygulanabilir. Ama zamanı olmayan kişiler için şampuanın içine eklenecek olan bir miktar hindistan cevizi sütü de saç bakımı için yeterli olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu