Kıvırcık Saç

Kıvırcık Saç ile Doğal Görünün

Kıvırcık Saç ile Doğal Görünün

Saçlarınızla bazı sorunlar yaşıyorsanız, istediğiniz görüntünüze bir türlü kavuşamadım diyorsanız kıvırcık saç modellerini denemelisiniz. Kadınların saçlarıyla barışık olması çok önemlidir. Saçlarından memnun olmayan kadınlar bunun eksikliğini her daim yaşarlar. Evet, çok fazla seçenek, renk, model ve ürünler var. Yüz tipimize uygun olanı bulana kadar birçok yenilik yapıyoruz. Saç ürünlerine yaptığımız harcamalarda azımsanacak miktarlar değil. Oysa kıvırcık saçlar ile hem daha pratik hem de hacimli ve bakımlı görüntüsüyle vazgeçilmez tarzlar yakalamanız mümkün.

Kolay Bakım Önerileri

Kıvırcık saç bakımı elbette düz saçlara göre daha zahmetli olabilmekteydi. Ancak kıvırcık saçlara yönelik üretilen saç bakım yağları, krem ve şampuanları ile bu zorluklar aşılmış durumdadır. Kolay tarama ve kuruluk önleyici nem terapileri ile dökülmeleri önleyici serum ve tüm bakımlar sayesinde istenilen canlılıkta doğal görünümlü saçlarınıza kavuşuyorsunuz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Muz Maskesi

Kıvırcık saç bakımı için doğal içerikli bitkisel ürünlerin başında yumurta geliyor. Çiğ yumurta ile 2 çorba kaşığı kadar bademyağını (yağ oranının saçınız ihtiyacı doğrultusunda kendiniz ayarlayabilirsiniz) karıştırarak elde ettiğiniz karışım ile 40 dk. bekleme süresi sonrasında şampuanlayarak iyice duruluyoruz. Zengin protein kaynağı yumurta, saçları yumuşatmada çok etkili, özellikle kıvırcık saçların bakımında ilk akla gelen yumurta ile bademyağı yerine dilerseniz zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı veya yumurta, bal ve bahsettiğimiz yağlardan biri ile üçlü bakımlar uygulayabilirsiniz.

Yeni Saç Modelinizi Siz Belirleyin

Kendinizi kuaförünüzün engin tecrübesine bıraktığınızda, güzel sonuçlar aldınız. Peki, artık kendiniz yeni modeller ile saçınıza verdiğiniz değeri kanıtlamaya ne dersiniz? Kıvırcık saç modelleri sınır tanımıyor. Yandan yapacağınız bir atkuyruğu zayıf ve ince telli bir saçta etkili durmaz ancak kıvırcık saçlarda adeta buklelerinizi ön plana çıkarmış olursunuz. Eğer kısa kıvırcık saçlara sahipseniz banyo sonrası uygulayacağınız sprey veya köpük ile avuçlarınızla şekil vermeniz yeterli olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kesim konusunda önerilen; ensenizin oldukça açık olduğu çok kısa arka bölüme, yanlardan kulak hizasında uzun bırakılan bukleler ile verilen model, adeta nefes kesiyor. Saç boyunu omuzların biraz üstünde olmasını arzu edenler için uzun kıvırcıklarda olduğu gibi katlı kesim önerilmekte, böylelikle atletik bir görünüm de elde etmek mümkün oluyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Kullanan 6 Ünlü başlıklı makalemizde jennifer lopez, kıvırcık saç ve kıvırcık saç ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu