Kıvırcık Saç Modelleri

Yeni Trend Kıvırcık Saç Modelleri 2018

Kıvırcık saç aslında az bulunan bir saç türüdür ve çok sayıda düz saçlı bayanda kıvırcık saça sahip olmak ister. Bir arada kadın ve erkek demeden birçok kişi bonus saçlara sahip olmak için, saçlarını perma yaptırmıştı. Yine kıvırcık saçlar moda oldu ve yeni trend kıvırcık saçlar oldukça şık görünümüyle dikkatleri çekiyor.

Kıvırcık saç bakımı zor olduğu gerekçesiyle kişilerin en büyük serzenişi olarak karşımıza çıksa da kıvırcık saç bakımı düzenli yapıldığında, saçlarda kabarma ya da elektriklenme gibi olumsuzluklar olmayacağı için hacimli ve parlak bukleli saçlara sahip olunur.

Kıvırcık saç modeli aslında toplama sırasında ciddi avantajlar sağlayarak, zamandan da tasarruf edilmesine katkı da bulunur. Düz bir saçı topuz yapıp toplamak için 10-12 tel toka gerekirken, kıvırcık saçı topuz yapmak için 3-5 tel toka yeterli olur. İç içe geçen bukleler saçların rahat toplanmasına destek olur.

kıvırcık saç

Kıvırcık saç modelleri içerisinde en çok tercih edilen ve her ortamda rahatlıkla kullanılabilecek dağınık ve kendi halinde bırakılmış bonus saçlardır. Takılacak bir sanç bandı ya da tepeden fularla toplanan bonus saçlar şık görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Yeni trend kıvırcık saç modelleri içerisinde yer alan fakat geçmişten günümüze kadınların en büyük kurtarıcısı olan at kuyrukları, tepeden yapıldığı zaman kıvırcık saç için topuz görünümü verecektir.

Kıvırcık saça sahip kişilerin kullanabileceği en güzel ve kullanışlı kıvırcık saç modeli, kısa saçtır. Küt ya da katlı kesim ya da ensede sıfırlanıp üste doğru top gibi şekillendirilen saçlar en ideal kıvırcık saç modelleridir.

Kıvırcık saçların en büyük avantajı ise, duştan sonra saçlarınızı kurulayarak; elinizle şekil verebilmenizdir ama düz saçlar daha özel ilgi bekler. Bu nedenle bu yılın moda olan kıvırcık saçlarınızı, en yeni trend saç modellerini takip ederek ve kıvırcık saç bakımı konusunda gerekli özeni göstererek keyifle kullanabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Yapımı

 

Kıvırcık Saç Modelleri

Düz, kıvırcık ya da dalgalı olsun, uzun saçlar saç stili olarak sunduğu seçenekler nedeniyle çok tercih edilirken; kısa ve doğal kıvırcıklarda saç stillerini sık değiştirme ihtiyacı duyarlar. Biz de kısa ve uzun boy fark etmeden kıvırcık ve dalgalı saç modelleri ile saçlarınıza şekil vermenize yardımcı olacağız.

Kıvırcık yan örgü, başınızın üstünden ve orta kısmından büyük bir saç tutamı alıp üç eşit parçaya bölerek; sağdaki tutamı ortanın üzerine, soldaki tutamı ortanın üzerine getirin. Diğer kısma geçişte, sağ taraftan saç alarak yaptığınız tutama ekleyin; solu yaparken de soldan saç ekleyin. Geçişlerde küçük bir tutam almaya özen gösterin ve örgünüzün çapraz şekilde gitmesine özen gösterin. Boynunuza gelene kadar örün ve en son yandan atkuyruğu yaparak, saçlarınızı toplayın.

kıvırcık saç modelleri

Taç kıvırcık saç modeli; başınızın üstünde bant takmış gibi saçınıza şekil verin. Saçınızdan ince tutamlar alarak, saç bandı şeklini verdiğiniz saçınızın üzerine dolayın. Saç spreyi ile saçınıza şeklinizi sabitleyin.

Kıvır, sabitle kıvırcık ve dalgalı saç modeli, saçlarınızı ince tutamlar halinde ayırın ve elinizde saçınızı burgu yaparak kıvırın ve daha sonra tel toka ile sabitleyin.

Hızlı burgu saç modeli; saçınızı ortadan ayırın ve sol tarafını elinize alın ve kulağınıza yakın bir yerde burgu yapın. Ortayı geçince durup; destek olması için büyük toka alın ve takın. Soldaki ve sağdaki saçı bir araya getirip toplayın ve burgu yapın. Burgu dışında kalmış saçları topalyıp, burgunun orada tek toka ile sabitleyin.

kıvırcık saç

Örgülü saç bandı kıvırcık saç modeli, sağ kulağınızın oradan bir tutam saç alarak, üç parçaya ayırın Hollanda örgüsü adı verilen alttan başlayan örgü sistemini kullanın. Örmeye devam ederken, saç çizginizi takip ederek; sadece ön kısımlarda saç eklemesi yapın. Saçı şekillendirmek adına örgüyü araya çekiştirin.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Modelleri 2018

Kabarık saç bandı saç modeli; saçınızın üst kısmını tarayarak, kabartın ve elastik bir saç bandı takın. Saçınızın yarısını geriye çekerken uçlarını bükün. Saçın orta kısmında tel toka aracılığıyla sabitleyin. Gevşek kısımları çekerek, sabitleyin.     Kıvırcık saçlarınızın kabarık görünmesini engelleyin.

 

Kıvırcık Saçlı Hollywood Yıldızları

Kıvırcık saç sahibi olup da halinden memnun insan sayısı çevremizde çok azdır. Zor taranması ve şekil almasından dolayı hep şikayetçidirler. Ama en gür saçlı kadınlara bakıldığında da kıvırcık saçlı olduğu görülür. Kıvırcık saçlarla yaşamak kolay olmasa da girdikleri bütün ortamda dikkat çekmeyi başarırlar. Kıvırcık saçlı olup da başarılı olan şık ve iddialı Hollywood yıldızlarının saç şekillerine göz atmak; kıvırcık saçlarınızla barışmanızda etkili olabilir.

Jessica Szohr, esmer güzeli bir kadın ve en çok kıvırcık saç yakışıyor. Çünkü daha seksi ve cesur görünüm katarken; öz güveni yüksek bir kadın…

Hollywood’un klasik efsanesi Elizabeth Taylor her zaman gösterişli ve kıvırcık saçlarıyla aramızda ter alırken; kraliçe edasıyla romantik ve asil topuzları ile her daim şık bir kadın…

Julianne Hough, asaletin simgesi, güzel dalgalı saçları ile ağırlıklı dalgalı saç modellerini tercih eden asaletin simgesi bir kadın…

Halle Berry, ünlü ve güzel kadın her daim kısa ve kıvırcık saçları dişi ve cesur bir kadın

Rihanna, saç konusunda sık sık değişiklik yapan ve renkler konusunda kızıl saçtan bakıra birçok rengi denerken; doğal kıvırcık saçları ile hem sempatik hem de bir o kadar çekici bir kadın…

kıvırcık saç

Marilyn Monroe, klasik ikonik sarışın, güzelliği ve fiziği kadar saçlarıyla dikkat çekmeyi başarıyordu. Özellikle kısa ve dalgalı saç modelleri ile platinin büyüsünü birleştirerek; herkesi kendine aşık eden bir kadın..

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saçı Kıvırcık Yapma Yöntemleri

Salma Hayek, yaşı ilerledikçe güzelleşen kadınlardan biri ve saçlarında değişikliği çok seven ve kıvırcık saçları ile barışık ve bundan dolayı her daim havalı bir kadın…

Nicole Kidman,  uzun ve sarı saçları tercih etse de doğal kıvırcık saçlı olduğunu herkes bilir ve bu kıvırcık saçları özellikle kızıl saç tonları ile birleştiğinde ortaya çıkan seksi ve güzel bir kadın…

Beyoncé denilince ilk akla gelen başarılı ve güzel sanatçının XL kabarık saçları oluyor. Çikolata rengi kıvırcık saçları sayesinde milenyuma damga vuran kadın…

Shakira, denilince akla gelen ilk özgürlük olunca çılgın dalgalarını unutmamak gerekiyor. Dansları ve fiziğiyle dikkat çeken cazibeli bir kadın…

 

Kıvırcık Saçlı Ünlüler

Kıvırcık saç ve kıvırcık saç modelleri her zaman göründüğünden daha fazla ilgi görerek, bu yılın en moda ve tercih edilen saç modelleri arasında popüler bir akım haline geldi. Özellikle ülkemizde saç trendleri içerisinde bu yıla damgasını vuruyor.

Elçin Sangu, Kiralık Aşk adlı dizi ile ünlenirken; kıvırcık saçlarıyla her daim müthiş cesur ve çekici bir görünüm kazandı.

Eliz Kakuçoğlu, çok farklı saç stilleri deneyen ve kusursuz fiziği ile dikkatleri çeken ünlülerimizden olmasına rağmen, kendisine en çok kıvırcık saç modelleri yakışıyor.

dalgalı saç

Hande Erçel, hacimli saçları tercih eden ve bu hacimli kıvırcık saçları ile seksi ve çok güzel görünebilen ünlümüz, özellikle kapak dergilerine poz verirken kıvırcık saç modellerini tercih ediyor.

Berrak Tüzünağaç, son zamanlarda kıvırcık saçlarıyla ön planda olsa da iri dalgalı saç modelleri ile oldukça güzel bir görünüm kazanan ve iri buklelerin yakıştığı şanslı ünlülerimizdendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu