- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saç Kesimi

0 85
Spread the love

Kıvırcık saçlar kendiliğinden şekil alabilen saçlardır. Kıvırcık saçlara şekil vermek ve onlara model vermek diğer saç modellerine göre biraz zor olsa da kıvırcık saç yapıları normal saçlara göre daha az yağlı olduğu için bakımları diğer saç yapılarına göre çok daha kolay olmaktadır.

kıvırcık saç kesimi (2)

Kıvırcık saçların temizliğinde normal şampuana bile gerek kalmadan kıvırcık saçların temizliğini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kıvırcık saçları temizlemek için saç bakım kremi ve su yeterli olacaktır. Kıvırcık saçların bakım ve temizliği bu şekilde olmaktadır. Bunun dışında kıvırcık saçların kesimi de onların etkili görünümü için önemlidir. Buna göre kıvırcık saçlara özel kesim şekilleri uygulanarak etkili kıvırcık saç modelleri elde edilebilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık saçlılar tarafından anlaşılabilecek 11 durum!

Kıvırcık Saçlara Has Saç Kesim Modelleri

Kıvırcık saçların kişide daha hoş ve güzel durması için saç kesiminin etkili bir şekilde olması önemlidir. Kıvırcık saçlara has saç kesim modelleri olarak şu saç modellerini sizlere önerebiliriz:

Katları uzun kıvırcık saç modeli: Kıvırcık saçlardaki bukle ve kabarıklığı ortaya çıkarmak için bu saç kesimi tercih edilebilir. Bu saç kesiminde saçın uzunluğu önemli değildir. Saçlardaki katların uzunluğu önemlidir.kıvırcık saç kesimi (1)

Kat kat kesim: Düz saçlarda da kıvırcık saçlarda karizmatik bir görünüm katan kat kat kesim kıvırcık saç kesiminde ideal bir saç kesimi olacaktır. İster kısa ister uzun saçlılar için bu model tercih edilebilir.

Kısa saç kesimi: Saçınızı kısacık kestirerek kıvırcık saçlarınıza etkili bir görünüm katabilirsiniz. Kısa saç modelini sevenler için bu model tercih edilebilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Daha Belirgin Buklelerle Cesur Görünün!

Kıvırcık Saç Kesiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Kıvırcık saç kesiminin etkili ve doğru olması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Kıvırcık saç kesiminde dikkat edilecek hususlar olarak şunları önerebiliriz:

  • Jilet ya da inceltici makaslarla saçlarınızı kesmeye çalışmayın. Bu aletler kıvırcık saçlarınızdaki büklerin canlılığını yitirmesine neden olabilir. Saç uçlarınızın da bakımsız ve kötü görünmesine neden olur.
  • Kıvırcık saçlı kişiler kakül kullanımından mümkün olduğunca kaçınmalıdır.
  • Saç kesiminde saçını nasıl kullandığını kuaförünüze söyleyin. Doğal mı yoksa fönlü mü kullanıp kullanmadığınızı kuaförünüze belirtin.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Kullanan 6 Ünlü başlıklı makalemizde jennifer lopez, kıvırcık saç ve kıvırcık saç ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısa Kıvırcık Saç Modelleri 2018

Leave A Reply

Your email address will not be published.