Kıvırcık Saç Kesimi

Kıvırcık Saç Kesimi
9 Mart 2018 tarihinde eklendi, 150 kez okundu.

Kıvırcık saçlar kendiliğinden şekil alabilen saçlardır. Kıvırcık saçlara şekil vermek ve onlara model vermek diğer saç modellerine göre biraz zor olsa da yapıları normal saçlara göre daha az yağlı olduğu için bakımları diğer saç yapılarına göre çok daha kolay olmaktadır.

kıvırcık saç kesimi (2)

Kıvırcık saçların temizliğinde normal şampuana bile gerek kalmadan kıvırcık saçların temizliğini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kıvırcık saçları temizlemek için saç bakım kremi ve su yeterli olacaktır. Kıvırcık saçların bakım ve temizliği bu şekilde olmaktadır. Bunun dışında kıvırcık saçların kesimi de onların etkili görünümü için önemlidir. Buna göre kıvırcık saçlara özel kesim şekilleri uygulanarak etkili elde edilebilir.

Kıvırcık Saçlara Has Saç Kesim Modelleri

Kıvırcık saçların kişide daha hoş ve güzel durması için saç kesiminin etkili bir şekilde olması önemlidir. Kıvırcık saçlara has saç kesim modelleri olarak şu saç modellerini sizlere önerebiliriz:

Katları uzun kıvırcık saç modeli: Kıvırcık saçlardaki bukle ve kabarıklığı ortaya çıkarmak için bu saç kesimi tercih edilebilir. Bu saç kesiminde saçın uzunluğu önemli değildir. Saçlardaki katların uzunluğu önemlidir.kıvırcık saç kesimi (1)

Kat kat kesim: Düz saçlarda da kıvırcık saçlarda karizmatik bir görünüm katan kat kat kesim kıvırcık saç kesiminde ideal bir saç kesimi olacaktır. İster kısa ister uzun saçlılar için bu model tercih edilebilir.

Kısa saç kesimi: Saçınızı kısacık kestirerek kıvırcık saçlarınıza etkili bir görünüm katabilirsiniz. Kısa saç modelini sevenler için bu model tercih edilebilir.

Kıvırcık Saç Kesiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Kıvırcık saç kesiminin etkili ve doğru olması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Kıvırcık saç kesiminde dikkat edilecek hususlar olarak şunları önerebiliriz:

  • Jilet ya da inceltici makaslarla saçlarınızı kesmeye çalışmayın. Bu aletler kıvırcık saçlarınızdaki büklerin canlılığını yitirmesine neden olabilir. Saç uçlarınızın da bakımsız ve kötü görünmesine neden olur.
  • Kıvırcık saçlı kişiler kakül kullanımından mümkün olduğunca kaçınmalıdır.
  • Saç kesiminde saçını nasıl kullandığını kuaförünüze söyleyin. Doğal mı yoksa fönlü mü kullanıp kullanmadığınızı kuaförünüze belirtin.

Bir önceki yazımız olan Kabarık Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde kabaran kıvırcık saçlar, kabarık kıvırcık saç ve kabarık saç hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git