Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saçlar İçin Ballı Saç Maskesi

Bal, saçlar için en etkili çözümlerden birisidir. Özellikle kıvırcık saçlarda, saçların daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayarak saçların kolay açılmasını sağlamaktadır. Bu özellikleri ile kıvırcık saçlar için ballı saç maskesi ideal bir çözüm olarak ortaya çıkar.

kıvırcık saça maske (3)Aynı zamanda antiseptik ve antibakteriyel özellikleri vardır. Bu özellikle bakteriyel ortamların arınmasını sağlar.

Ballı Saç Maskesi Kullanım Biçimleri

Aslında ballı saç maskesi denildiğinde birden fazla kullanım şekli vardır. Bu nedenle de kullanım biçimi bazında hedef belirlemek daha doğru olacaktır.

Saç dökülmesinden şikayetçi olan kişiler için ballı maske gayet basit olabilir. Sadece bir miktar balı alıp saç köklerine güzelce sürmek gerekiyor. Bal saç derisinde iyice kuruduktan sonra bitkisel bir şampuan ile temizlenir. Bu yöntem ile bal saç diplerini besler ve güçlendirir. Böylece saçların daha sağlıklı uzaması izlenebilir. İçeriğindeki antioksidanlarla bir yandan saç sağlığını koruyan bal, bir yandan da doğal olarak saç köklerini uyararak saçların uzamasını sağlar. Bu uygulamayı bir yemek kaşığı balı şampuan şişesine ekleyerek de yapabilirsiniz. Böylece her defasında uğraşmadan ve vakit kaybetmeden balın etkilerinden yararlanabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sağlık Bakımından Kıvırcık Saçın Avantajları

Ballı maske sirkeyle de hazırlanabilir. Bu maskede 10 yemek kaşığı elma sirkesi ile 2 yemek kaşığı bal karıştırılır. 15 dakika kadar saçta kalan maske, hafif bir şampuanla temizlenir. Özellikle saç köklerinin nefes almasını sağlayan bu ballı saç maskesi saçın kolay uzamasını sağlar.kıvırcık saça maske (1)

Kıvırcık Saçlarda Bal Maskesi

Kıvırcık saçların en önemli problemi kuruluktur. Bu kuruluğun giderilmesi için 2 yemek kaşığı bal ve 2 bardak su karıştırılıp saça uygulanır. 30 dakika kadar bekledikten sonra saçlar yıkanır. Düzenli uygulamada saçlar daha canlı görünür ve kepek oluşumu engellenmiş olur.

2 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı da karıştırılıp uygulandığında ise yine saçların nem dengesi ve sağlıklı kalması için bir çalışma yapılmış olur. Özellikle kıvırcık saçlar için etkilidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir?

Ayrıca 3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı bal karıştırıldığında da bir bal maskesi oluşturulabilir. Bu özellikle kıvırcık saçlar için bal maskesi olarak kullanılmalıdır. Çünkü saçların daha kolay açılırken, beslenmesini sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu