- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saçlarınızı Doğal Olarak Güzelleştirme Yöntemleri

0 168
Spread the love

Genellikle kıvırcık saçların kuru olma eğilimi vardır, bu yüzden aşırı yıkamamamız çok önemlidir. Aşırı şampuanlama saç tellerindeki doğal yağları yok eder, bu da saç derisini daha da kurutur. Ne kadar az yıkarsan o kadar iyi! Haftada 1-2 defa yeterli.  Saç derisini temizleyin. Kıvırcık saçları şampuanlamak, yağlar, kir ve tozdan oluşan birikimden kurtardığı için sağlıklı saç büyümesi için gereklidir. Şampuanlama yaparken, kafa derinizi ovmak ve parmak uçlarınızla düzgün bir şekilde temizlemek için konsantre olun.

doğal kıvırcık saçlar (2)

Kıvırcık Saçlarınızı Bu Maddelerden Uzak Tutun

Kullanmamanız gereken maddeleri bilin. Buradaki anahtar, sülfat ve alkol içermeyen kıvırcık saçlar için özel olarak üretilmiş ürünler kullanmaktır. Zaten belirttiğimiz gibi, bunlar saçları tamamen kurutan (ve başka şekillerde de zararlıdır) maddelerdir, bu nedenle onlardan kaçınmak gerekir, her ne pahasına olursa olsun.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçları Yönetmek

Buklelere nem sağlamak çok önemlidir. Saçınızı her yıkadığınızda krem kullanarak bunu sağlayabilirsiniz.doğal kıvırcık saçlar (3)

Nemlendirme İçin Doğal Ürünleri Tercih Edin

Kıvırcık saçlar için nemlendirmede kullanılan en iyi yöntem olan hindistan cevizi saç maskesini deneyin ve aynı zamanda saç kıvrımlarınızı ne tür yağlarla tedavi edebileceğinizi keşfetmeye çalışın. Bunu haftada bir kez yapın ve bize güvenin – bukleleriniz onu çok sevecek ve tam anlamıyla nemi içeceksiniz! Güzel ve nemli, düzgün bukleler. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı hafifçe pamuklu bir t-shirt ile kurutun ve kalan suyu yavaşça ovarak emmesini sağlayın. Sert bir havlu ile ovalamayınız, çünkü bu, saçlarınızın ekstra kıvrılmasına neden olabilir. Ve sonra kendi halinde kurumasına izin verin. Kuruduktan sonra saçların kıvrılmaya başlaması durumunda,  kıvırcık saçlar için kullanılan saç ürünleri ya da biraz argan yağı kullanın. Eğer vaktiniz varsa saçlarını kurutmak için bir difüzör kullanabilirsiniz. Başınızı öne eğin ve çok fazla hareket ettirmeden kurutmaya çalışın bu yöntem, saçlarınızın dağınık görünümüne engel olacaktır. Kıvırcık saçlarını asla fırçalamayın. Cidden, hatta bir fırçanız varsa, derhal ondan kurtulun! Duştan önce saçınızı geniş dişli bir tarak ile tarayın veya duştan sonra yavaşça parmaklarınızla tarama yapın. Islak saçların kırılmaya daha yatkın olduğunu unutmayın; ıslak tarama yapıyorsanız sabırlı ve nazik olun.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Bakımı

 

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.