Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık Saçlar İçin Fön Makinesi

Kıvırcık saç bakımı, oldukça zordur. Elektriklenme, kabarma, düzensiz dalgalar gibi birçok problemle savaşmanıza neden olacak kıvırcık saçlara söz geçirebilmek için çeşitli yöntemler denemek zorunda kalırsınız. Üstelik düzenli bakımı yapılmadığında karışması, taranması da bir o kadar zor bir hal almaktadır.

kıvırık saça fön (2)

Bu gibi problemlerden dolayı kıvırcık saçlara sahip birçok kadın, saçlarını düz fön çektirerek günlük hayatlarında kullanmayı tercih etmektedir. Fakat bütün zorluğuna rağmen kabul etmek gerekir ki, kıvırcık saçın verdiği havalı duruş, düz saçlarda yok! Günlük hayatta pratik kullanabileceğiniz, şık kıvırcık saçlara sahip olmak sandığınız kadar zor değil. Sadece tercih edeceğiniz kıvırcık saç bakım ürünleri ile harika dalgalar anında mümkün…

Kurutma Makinesi Doğru Kullanımı

Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı kurutmak için kurutma makinesi kullanıyorsanız kıvırcık saçlara şekil vermek için doğru şekilde kullanmanız gerekmektedir. Duştan sonra yapacağınız her hamle, saçınızın nasıl bir şekil alacağında büyük rol oynamaktadır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık saçlarla baş etmek için 4 pratik yol

Öncelikle doğru bir tarak modeli tercih etmelisiniz. Sık dişli taraflar kıvırcık saçlarınızdaki dalgaların formunun bozulmasına neden olacaktır. Bundan dolayı geniş dişli bir tarak ile tarayarak kıvrımları kaybetmeden saçınızdaki karışıklıktan kurtulabilirsiniz. Kurutma makinesini kullanma şekliniz de saçınız için önemlidir.

kıvırık saça fön (1)

Yüksek volümde ve saçınıza karışık olarak uygulayacağınız kurutma işlemi, saçlarınızın zarar görerek formunu kaybetmesine neden olacaktır. Bundan dolayı saçınızı kuruturken saç kurutma makinelerinin içerisinden çıkan kıvırcık saçlara fön çekilmesine yardımcı olan difüzör kullanılmalıdır.

Difüzör İle Kıvırcık Saçlara Şekil Vermek

Kıvırcık saçlara şekil verirken en pratik yollardan biri difüzör ile kıvırcık saç şekillendirmek olarak bilinmektedir. Fön makinenizin ağız kısmına takarak kullanabileceğiniz bu parça, saçlarınızın dalgalarını daha belirgin ve hoş bir görünüme kavuşturmaktadır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlı Çocuklar İçin En Etkili Ürünler

Geniş dişli bir tarakla saçlarınızı nemliyken taradıktan sonra saç uçlarınıza daha düzgün bir görünüm için bir parça köpük uygulayın. Köpüğü saç diplerinize uyguladığınızda ağırlaşma yapabilir, buna dikkat etmek gerekmektedir. Köpük uyguladıktan sonra ellerinizle biraz dalgaları belirginleştirdikten sonra saçlarınızı öne atın ve en havalı kıvırcık saç modelleri yapabilmek için saç kurutma makinesinin difüzör başlığı ile saçlarınızı şekillendirin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu