- Advertisement -

- Advertisement -

Kullanışlı Kıvırcık Saç Modelleri

0 186
Spread the love

Her bayan saçlarının şeklinden şikayetçidir. Ancak yaş olgunlaştığında anlaşılır, aslında saç şeklinden çok, saç şeklinin avantajlarını doğru kullanmaktır önemli olan.

kullanışlı kıvırcık saç modelleri (1)

Kıvırcık saçlar özellikle zor gelir hanımlara. Çünkü şekil vermek daha zordur sanki. Düz saçları tara-yıp dışarı çıkabilecekken, kıvırcık saçlar mutlaka uğraşılması gereken tiptedir. Oysa küçük dokunuşlar ile kıvırcık saçlar, düz saçlara göre daha havalı görünür gün içinde. Bu nedenle kıvırcık saç aslında hanımlar için daha avantajlıdır.

Düz saçların havalı görünmesi için hiç değil ise onları güçlü göstermek üzere az da olsa, krepe uygulaması yapılmalıdır. Oysa kıvırcık saçlar doğal olarak güçlü görünürler. Sadece saç, gücü nedeni ile kabarabilir. Özellikle de sabahları yataktan kalkıldığında. “E ne yapalım?” diye düşünüyorsanız, işte cevapları….

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sarı Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saç Kesimlerikullanışlı kıvırcık saç modelleri (2)

Uzun kıvırcık saçlarda pek sorun olmaz zaten. Kıvırcık saçlı hanımlar genellikle bu nedenle uzun saçları tercih ederler. Ama kısa kıvırcık saçlar da son derece sempatik ya da isteğe göre seksi bir hava verebiliyor sahiplerine.

Ensede kısa kesilen saç modelleri her ne kadar geçtiğimiz yıllarda moda olsa da saçların hacimli görünmesini sağlar. Üstelik kısa kıvırcık saç modelleri arasında son derece kullanışlı bir modeldir. Sadece yıka ve çık. Hepsi bu. Kıvırcık saçları olduğundan bile sempatik gösteren bu model mutlaka denenmelidir.

Saçları uzatmaya karar verdiğiniz anda ara boy saça nasıl şekil verileceği hanımların zor sorularından biridir. Bu süreç içinde kısa saçlarını uzatmaya çalışan hanımlara tavsiyemiz maşa kullanmaları olacak. Maşa ile saç uçlarına bukla belirleme işlemi yapılmalıdır. Ayrıca gözlere giren saçları da yanlardan hafifçe toplayarak şık bir saç kullanımı yakalayabilir orta uzunlukta kıvırcık saç sahipleri.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

kullanışlı kıvırcık saç modelleri (3)Kıvırcık Saçlarda Topuz

Kullanımı en kolay saç şekli uzun kıvırcık saç şeklidir. Bir saç köpüğü ya da jöle ile bukleler belirginleştirildikten sonra basit, gevşek bir topuz ile gün içinde hem bakımlı hem de gözalıcı görünüm elde edilebilir.

Uzun kıvırcık saçları topuz yapmak için türlü modeller bulunabilir. Ama son yıllarda örgülerin popülerliği de göz önüne alınarak örgü ile taçlandırılmış uzun kıvırcık saçlar çok daha derli toplu görünümler kazanıyor. Bizden söylemesi!

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç modelleri, saç modelleri ve topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.