- Advertisement -

- Advertisement -

Su Dalgası Saç Modelleri

0 733
Spread the love

Su Dalgası Saç Stilleri

 

 

su dalgası saç modelleri

Düz saçlara sahipseniz ve artık düz saçlarınızdan sıkıldıysanız; saçlarınızda değişiklik yapma zamanı gelmiş demektir. Düz saçlarınızı hareketlendirmek için su dalgası saç, su dalgası perma gibi isimler verilen iri dalgalardan oluşan kalıcı su dalgası ile saçlarınızı hareketlendirebilirisiniz.

Kalıcı su dalgası, bir kimyasal kullanılarak saçların iri bigudilerle sarılması işlemidir. Burada kullanılan ‘’bioform’’ adlı kimyasal dalgalı görünümün uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Bigudilerle sarılı saçlar, saçınızın özelliğine göre kuaförünüz tarafından karar verilen süre kadar sarılı kalır ve sonra saçlarınız kimyasaldan arıtılmak için yıkanır.

Kalıcı su dalga ile perma yapımı aynı şekilde olur. Aradaki tek fark kullanılan bigudilerin kalınlığıdır. Aynı zamanda su dalgası saçlar yapılırken saçlar kalın tutamlara ayrılır. Perma daha ince tutamlara ayrılarak saçlar kıvırcık yapılır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğal Kıvırcık Saç Bakım Ürünleri

Saçlarınızı boyalı ya da röfleli olması su dalgası yapılmasını engellemez ama işlem görmemiş saçlarda su dalgası daha kolay yapılır ve daha şık görünür.

 

Su dalgası kısa ve uzun saça yapılabilir mi?

kısa saç stilleri

Dalgalı saç modelleri içerisinde en fazla kalıcılığa sahip olan saç modeli su dalgasıdır. Kısa ve uzun saça su dalgası yapmanın tekniği aynıdır. Ama kısa saçlara yapılan su dalgası, saçı daha kısa göstereceği için, uzun saçtaki kadar güzel durmaz.

Kalıcı su dalgası elde etmek için küçük küçük kağıtlar ve iri bigudiler kullanılır. Saç yapımına başlanırken ense kısmında başlanır ve önce ense kısmından bir tutam alınarak ilaç sürme işlemi yapılır. Kalıcı su dalgası yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; saç diplerine kadar sarma işlemi yapılmaz. Saç köklerine 1-2 cm kala sarma işlemi bırakılmalıdır ki kimyasal ilaç saç köklerine temas etmesin.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Doğal Hindistan Cevizi Maskesi

Saçları sarma işlemi bitiminde 15 dakika beklenilir ve bir başka ilaç sürülür. Saçlar suyla iyice durulanır. Kalıcı su dalgası saçlara köpük yardımıyla şekil verilmelidir. Kuruturken vigo yardımı ile saçların kurutulması daha güzel şekil almasını sağlar.

Kalıcı su dalgası yaparken seçilen bigudilerin kalınlığı çok önemlidir. Çünkü ne kadar geniş bigudi kullanılırsa dalgaların genişliği o kadar fazla olur ve saçlarınız o kadar doğal görünür.

 

Kalıcı su dalgası ne kadar dayanabilir?

dalgalı kısa saç modelleri

Kıvırcık saç modeli sahibi olmak adına yaptırılan su dalgasının doğal görünümü en az 6 ay, en fazla 1 yıl sürmektedir. Saçlar özelliğini kaybetmeye başladı anda bukleler açılmaya başlar ve eski haline döner.

Kalıcı su dalgasına ne bir kalıcılık süresi vermek mümkün değildir. Çünkü kalıcılığı etkileyen saç yapısı, işlemin uygulandığı yerin kalitesi, kullanılan malzeme kalitesi, sizin ne kadar iyi baktığınız gibi kriterlerden dolayı değişkenlik gösterir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saça Ombre Modelleri

Su dalgası saç yapıldıktan sonra şampuan olarak parafensiz veya bitkisel şampuanlar kullanılmalı; saç kremi mümkün olduğunca az kullanılmalıdır. Su dalgalı saç sık boyanmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç modelleri, saç modelleri ve topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.