- Advertisement -

- Advertisement -

Saçı Kıvırcık Yapma Yöntemleri

1 270
Spread the love

Saçı Kıvırcık Yapma

 

Isı kullanarak saçı kıvırcık yapma sık uygulanıldığı zaman saçlara zarar verebilir. Bu nedenle saçlarınızın sürekli canlı ve parlak görünmesini sağlayarak farklı yöntemler kullanarak saçlarınızı kıvırcık yapabiliyor veya dalgalı saçlara sahip olabiliyorsunuz.

düz saç nasıl kıvırcık olur

Saç maşaları veya fırçaları kullanarak saçları kıvırcık yapma yöntemini, acil durumlarda çözüm elde etmek adına sık kullanıyor ve istediğiniz sonuçları mükemmel bir şekilde elde edebiliyorsunuz. Evde ya da kuaförde bukleli saçlara sahip olmak hızlı bir yöntemdir ama risklidir. Çünkü sık sık saçlar yüksek ısıya maruz kaldığı için saçlar kurur, matlaşır ve kırılır. Bu nedenle saçları korumak adına saç detoksu yapmak doğru bir karar olacaktır. Yani bir müddet saçlarınızı ısıdan uzak tutmak ve gerekli bakımı uygulamak saçlarınızın yeniden canlanmasını ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Modelleri 2018

sıcak ile kıvırcık saç

Saçlarınıza detoks uyguladığınız anda özel bir davet ya da yemek olduğu zaman ya da bakımlı olmak adına ısı kullanmadan kıvırcık saç yapabileceğiniz birkaç pratik yöntemden bahsetmek istiyoruz. İşte böyle zamanlarda saçları şekillendirmek için kullanabileceğiniz, ısı kullanmadan kıvırcık saç elde etme yöntemlerini sizin için bir araya getirdik.

 

Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Modelleri

Isı kullanmadan evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz ve kıvırcık ya da dalgalı saçlara sahip olabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en pratik olan iki tanesini sizlerle paylaşarak hem kıvırcık hem de dalgalı saç modellerinden hangisini istiyorsanız seçim yaparak uygulayabilirsiniz.

 

Kıvırcık saçlara sahip olmak için pipet yeterli

Saçlarınızın incecik zenci kıvırcıklarına sahip olmasını istiyorsanız, bunun için gerekli olan malzemeler sadece pipet, saç şekillendirici, tel toka….

pipet dalgalı saç

Saçı kıvırcık yapmak için öncelikle saçlarınızı tutam ayırarak saç şekillendirici sıkarak, aldığınız saça sürüyorsunuz. İstediğiniz kalınlıkla seçtiğiniz pipete saçlarınızı sarıp, bittiği zaman pipetin kalan kısmını katlayarak ortasından tel toka geçirip bırakıyorsunuz. Bu yöntemi uygulamak için saçlarınızı yıkadıktan sonra nemli haliyle uygulamayı yapmanız sonuç açısından önemli olacaktır. Bütün saçlarınızı bu şekilde sardıktan sonra ki saçlarınız nemli ise iyice kuruyana kadar beklemeniz yeterli olacaktır ve 3-4 saat bekledikten sonra saçlarınızı açıyorsunuz. Hatta daha uzun bekletme şansınız varsa bekletmenizde daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Sonra pipetlerden saçlarınızı ayırdığınız zaman, sizde ısı kullanmadan kolay bir işlemle kıvırcık saçlara sahip oluyorsunuz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dalgalı Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

 

Örgülerle dalgalı saçlar yapılabilir

Kıvırcık saç yapımı için kullanılabilecek bir diğer yöntem saçlarınızı örgüler sayesinde dalgalı hatta kıvırcık hale getirmektir. Böylelikle doğal görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz.

örgü ile dalgalı saç

Saçlarınızı ilk önce bölümlere ayırıyorsunuz, kalınlığına kendiniz karar verebilirsiniz. Ne kadar kıvırcık görünüm istiyorsanız o kadar ince tutamlara ayırmalısınız. Ayırdığınız her tutama ayrı ayrı saç şekillendirici sürün ki dalgalarınız kalıcı olsun. Daha sonra ayırdığınız tutamları ayrı ayrı tek tek örerek; uçlarına ince lastik takınız. Örgülerinize kesinlikle toka takmayınız sadece ince lastik takınız. Bu yöntemi uygulamak ve etkili bir sonuca ulaşmak için saçlarınız yıkadıktan sonra nemli iken örün ve gece uykuya örülü saçlarla yatın. Örgülerinizi sıkı yapmanız baş ağrısına neden olabilir, o yüzden örgülerinizi çok sıkı yapmayın.  Sabah uyandığınızda örgüleriniz açtığınız zaman saçı kıvırcık yapma işlemini tamamlamış olursunuz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlara Zeytinyağı

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Kullanan 6 Ünlü başlıklı makalemizde jennifer lopez, kıvırcık saç ve kıvırcık saç ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment
  1. mine says

    Ben zaten kıvırcık saçlı olduğum için yapmama gerek kalmıyor 🙂 Ama gerçekten de kıvırcık saç özellikle dolgun bayanlara muhteşem yakışıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.