Kıvırcık Saç Modelleri

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri 2018

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri

Kısa kıvırcık saç modelleri bilinenin aksine saçları kabarık göstermez. Kıvırcık ve hacimli, kabarık saçlara sahip olan kişiler saçlarını uzatarak; daha kolay şekil alabilen saçlara sahip olacaklarına dair yanlış bir düşünceye sahip olurlar. Oysa düşünceyi yanlış yapan, saçın uzun olması o kadar fazla bakım ile uğraş gerektirir.

Kıvırcık saçlara sahipseniz;  kısa olarak kullanmanız kullanım kolaylığı sağlarken; sizi olduğunuzdan daha da çekici hale getirir. Kıvırcık saçlarınız uzun ise, onların ağırlaşmış halinden kestirerek kurtularak,  kendinizi daha özgür ve hafiflemiş hissedebilirsiniz.

Nasıl bir saç kesimi yaptırmanız gerektiğine dair fikir sahibi olmak için sunacağımız bir fikir sayesinde doğru saç modeline karar verebilirsiniz.

 

Uzun katlı kesimlerle bukleler daha belirgin olur

kıvırcık saç yapma

Kıvırcık saçlar kullanımı zor gibi görünse de uygulanacak birkaç küçük hile ile mükemmel bir görünüm kazanabilir. Kıvırcık saçların boy olarak kısa, uzun ya da orta boy olmasından çok saçlardaki katların uzun olması buklelerin daha belirgin hale gelmesini sağlar. Çünkü kısa katlar, zaten kabarık görünüme sahip olan saçların daha fazla kabarık görünmesine neden olur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlara Zeytinyağı

Kısa saç modelleri, omuzdan daha kısa bir boyda olmalı ama katlar uzun boya sahip olmalıdır. Hatta bir de buna uzun perçemler eklenirse yılın trendini yakalayarak modern ve genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

Jiletle kesim buklelerinizi yıpratır

kıvırcık saç trendi

Saç kesimi sırasında jilet kullanılması ya da ara makas atılması saç buklelerin canlılığını kaybetmesine neden olur. Aynı zamanda ara makas ve jilet kullanımı saç uçlarının kuru, hasarlı ve yıpranmış görünmesine etken olur.

 

Kısa kaküller şekil verirken sizi zorlayabilir

kıvırcık saç bakımı

Kısa saç şekli kullanıyorsanız ve sürekli saçlarınıza fön çekerek düzleştiriyorsanız, zamanla bukleleriniz yıpranacak, dolgun görünümlü buklelere sahip olamayacaksınız. Aynı zamanda kısa saçlarla birlikte kesilen kısa kaküller tam şekil almayacak ve çok fazla ısıya maruz kalması cansız görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle kısa kıvırcık saç modeline sahipseniz kaküllerinizin uzun olmasına özen göstermelisiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Yapımı

 

Yüz şeklinize uygun kıvırcık kısa saç modelleri

kıvırcık saç trendleri

Kıvırcık saç kesinimde modelin belirlenmesinde iki önemli nokta vardır. Bunlardan bir tanesi saç yapınız olup, yüz şeklinizdir. En ideal yüz şekli  oval yüz olup, siz de oval bir yüze sahipseniz; kısa saç modelleri tam size göredir. Yuvarlak veya kalp şeklinde bir yüze sahipseniz ve kısa saç kullanmak istiyorsanız yüzünüzün kenarlarından sarkan bukleler sizi daha çekici kılacaktır.  Uzun yüzlerde çene çizgisine boyut kazandırmak için çeneye kadar inen bukleler tercih edilmeli ve arkası kısa öne doğru uzun olan kesim modeli tercih edilmelidir. Yüz hatlarınız köşeli ise orta uzunluktaki kıvırcık saçlardan asla vazgeçmemelisiniz.

 

Kuaförünüze mutlaka saçlarınızın kullanma şeklinizi belirtmelisiniz

Kısa kıvırcık saç modeli kestirmeden önce kuaförünüze saçlarınız nasıl kullanacağınıza dair detaylı bilgi vermelisiniz. Saçlarınızı fön çekerek mi yoksa doğal haliyle mi kullanıyorsunuz, ıslakken mi seviyorsunuz yoksa yıkandıktan daha sonraki gün ki halini mi? Bütün bu sorular hakkında detaylı bilgi vermeniz doğru kesime destek olacak ve saçlarınızın farklı hallerini görerek; doğru saç kesimi modelini belirleyerek rahatça kullanmanıza yardımcı olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sarı kıvırcık saçlara özel 5 yeni saç modeli

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu