Kıvırcık Saç Modelleri 2018

Kıvırcık Saç Modelleri 2018
30 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 50 kez okundu.

modelleri, zor saç modeli gibi görünse de doğru seçilen modeller ve gerekli önlemlerle hem çok şık bir görünüm sağlanırken hem de dolgun ve hacimli saçlara sahip olmak söz konusu olabilir.

topuz kıvırcık saç

Kıvırcık saçlar, yapısı gereği hacimli görünür ve bu hacim saçlarınıza istediğiniz saç modelini vermenizi engelleyebilir. Böyle bir saç yapımınız varsa, ilk yapmanız gereken model vermekten önce saçlarınıza iyi bakım yapmalısınız. Bunun için öncelikle saçlarınızla sürekli oynuyorsanız, ellerinizi saçlarınızdan çekerek; yağlanarak buklelerin kötü görünmesini engelleyebilirsiniz.

Kıvırcık saçlarınıza ait buklelerinizin doğal formunu korumasını istiyorsanız; saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka kendiliğinden kurumaya bırakmalısınız. Kış ayındaysanız ve acil dışarı çıkmanız gerekiyorsa, saç kurutma makinesinin difüzörünü kullanarak saçlarınızı kurutunuz. Bu şekilde saçlarınızı kurutarak daha belirgin olacaktır. Buklelerinizin daha dolgun görünebilmesi için soğuk su ile saçlarınızı durulayın. Saçlarınızı nemlendirmeyi unutmayın ve kesinlikle gün içerisinde tarak kullanmak yerine, parmaklarınızla düzeltin.

 

Sofistik bir görünüm için topuz şeklinde kıvırcık saçlar

dalgalı saç modelleri

Tepede toplanmış topuz şeklindeki hem günlük hayatta hem de iş ortamında rahatlıkla kullanılabilir, sofistik bir görünümle şık görünebilirsiniz. Kıvırcık saçlar zaten hacimli göründüğü için topuz yapımında ekstra malzemeler kullanmanıza gerek kalmaz.  Yine de saçlarınızın ince telli olduğunu düşünüyorsanız, topunuzun daha büyük görünmesi için topuz süngeri kullanabilirsiniz.

Kıvırcık saçlara en çok yakışan model, dağınık topuzdur. Kadınların en kolay uygulayabildikleri model olması nedeniyle çok tercih edilir. Düz saçlarda çabuk bozulduğu için güzel durmayan dağınık topuz, kıvırcık saçlarda daha uzun süre kalıcılığını korur.

 

Her saç tipinin vazgeçilmezi şelale örgü

kıvırcık saç bakımı

Şelale örgü, her saç tipine yakışan bir model olmakla beraber kıvırcık saçlara da çok yakışır. Kıvırcık saçlarda örgü daha dolgun görünmesi nedeniyle sık tercih edilen bir modeldir. Şelale örgü modeli ile özellikle yaz aylarında çok daha fazla rahat ederek yüzünüze düşen saçlardan kurtulabilirsiniz.

Yaz ayı demişken, havanın sıcaklığı ile birlikte renkli bir görünüm için eşarp saç bandı gibi kullanarak şık ve çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Kıvırcık saçlarınızı, dalgalı saç gibi kullanılabilirsiniz

Herhangi bir işleme ihtiyaç duymadan kıvırcık saçlarınızı dalgalı saç gibi kullanabilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınız nemli kalıncaya kadar kurusun ve saçlarınızı örün ve bütün gece saçlarınız o şekilde kalsın. Sabah uyanıp, örgülü saçlarınızı açtığınızda mükemmel dalgalara sahip olacaksınız. Hem de ısı ya da kimyasal kullanmadan, saçlarınızı yıpratmadan dalgalı saçlara sahip olacaksınız.

saçı dalgalı yapma

içersinde en çok kullanılan modellerden biri arkadan ya da yandan saçlarınızı toplayarak yapılan atkuyruğudur.  Özellikle saçlarınız kıvırcık ise, yandan toplanan atkuyruğu hem şık hem de tarz görünmenizi sağlayacaktır. Yandan toplanan atkuyruğunun diğer bir avantajı ise, uzun süre kullanılsa dahi baş ağrısına neden olmaz.

Bir önceki yazımız olan Maşa Saç Modelleri 2018 başlıklı makalemizde kıvırcık saç modelleri, maşa saç ve maşa saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Kıvırcık Saç Modelleri 2018 Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. sadıka dedi ki:

    kıvırcık saçla ilgili aradığım her türlü bilgiye ulaşabiliyorum. güzel bir site gerçekten tebrik ediyorum. başarılı bir iş yapıyorsunuz.

  2. helif dedi ki:

    2018’in modası kesinlikle kıvırcık saç… Dünyada ve Türkiye’de birçok ünlü kıvırcık saç modelleri ile ortalığın tozunu attırıyor. Bence de kıvırcık saçın havası hiçbir modelde yok.

Sayfa başına git