Saç Modelleri

Uzun Yüze Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Uzun Yüze Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Fiziksel görünümü etkileyen ve bu nedenle kadınların en önemli aksesuarı arasında yer alan saçlar; kısa, uzun, kahküllü, düz ve dalgalı gibi farklı şekillerde kullanılmaktadır. Saç kesimi yaptırmadan önce biraz araştırma yapmak ve bilgili olmak, doğru modelin tercih edilmesi açısından önemlidir. Özellikle yüz şeklinize model seçiminde dikkat etmeniz gerekir. Örneğin uzun yüze saç kesimi ile yuvarlak yüze saç kesimi arasında fark bulunmaktadır. Bunun içinde öncelikle yüz şeklinizin nasıl olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü yüz şeklinize uygun olarak seçtiğiniz bir model sayesinde hem uyumlu olurken hem de daha şık ve etkileyici bir görünüm kazanırsınız.

Uzun Yüze Saç Kesimi Nasıl Olmalı

Bayan Yüz Tipleri

Yüz şekilleri oval, yuvarlak, uzun, üçgen ve kalp şeklinde olmak üzere farklılıklar gösterir. Yüz şeklinizi belirlemek için, önden çekilmiş bir fotoğrafınızdan yardım alarak kendiniz karar verebilirsiniz.

Yüz şeklinizi belirledikten sonra, size en çok yakışacak saç modelini belirlemeniz daha kolay olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısa Kıvırcık Saç Modelleri

Oval Yüz Şekli için Saç Modelleri

Oval bir yüze sahipseniz, oval yüze saç kesimi için her türlü saç modelini rahatlıkla tercih edebilirsiz. Oval yüze saç kesimi yaptırırken, kuaförünüzle birlikte oval yüzün avantajını kullanarak istediğiniz modeli rahatlıkla seçebilirsiniz. Hatta karar vermekte zorluk bile çekebilirsiniz. Yine de oval yüz şekli için saç modeli tercih ederken dikkat edilmesi gereken küçük püf noktaları bulunmaktadır.

Uzun Yüze Saç Kesimi Nasıl Olmalı

Kare Yüz Şekli için Saç Modelleri

Kare yüze sahipseniz, yüzünüzde en çok dikkat çeken bölüm köşeli çeneleriz olacaktır. Çok karakteristik bir yüz şekline sahip olduğunuz için, çenenizdeki köşeli kısımları daha yumuşatacak saç modellerini tercih etmelisiniz.

Kare yüze saç kesimi sırasında yüzünüzü ovalleştirmek istiyorsanız, omuz hizasında bulunan asimetrik kesimler size çok yakışacaktır. Hatta yuvarlak kahküller kestirerek de asimetrik modeli kullanabilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Şekli için Saç Modelleri

Yuvarlak yüz şekli en zor yüz şekli olmakla birlikte, doğru saç kesimini tercih etmeniz güzel görünmenizde çok önemlidir. Yüzünüze uygun yuvarlak yüze saç kesimi yaptırmak için, yüzünüzü yuvarlak görünümden çıkartacak, daha uzun ve ince gösterecek modeller tercih etmelisiniz. Saçınızın üst bölümlerini kabartırken, saçınızı ortadan ayırarak kullanmanız uzun ve ince görünmesinde etkili olacaktır.  Uzun dalgalı saç modellerini ya da katlı saç modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kuaföre Gitmeden de Yapabileceğiniz 4 Saç Modeli

Uzun Yüze Saç Kesimi Nasıl Olmalı

Üçgen Yüz Şekli için Saç Modelleri

Üçgen yüzde en belirgin olan kısım ise hem dar hem de sivri olan çenedir. Ters bir üçgeni andıran yüz şekli olarak; üçgen yüze saç kesimi için çenenizi arka planda bırakacak modeller tercih etmelisiniz. Bunun için saç uçlarınıza hacim verilirken, çene hizanızdan saç uçlarınıza kadar dalgalı olan bir modeli kullanabilirsiniz. Kesinlikle üçgen yüze sahipseniz, kısa ve düz saçlardan uzak durmalı ve katlı modelleri tercih etmemelisiniz. Kısa saç kullanmak istiyorsanız da enselerden önde doğru uzayan bir model tercih ederek, üst kısmını hacimlendirerek kullanmalısınız.

Kalp Şeklinde Yüz için Saç Modelleri

Kalp yüze saç kesimi için model seçiminde alın ve çene kısmı merkeze alınmalıdır. Alın açık olduğu için alnı kapatan perçemler kullanılmalı ve çene kısmındaki üçgen görüntüyü kaybetmek içinde saç çene hizasından itibaren hacimlendirilmelidir. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece hem uzun hem de orta boy saçları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

Uzun Yüze Saç Kesimi Nasıl Olmalı

Uzun Yüz Şekli için Saç Modelleri

Uzun yüz şeklinde, yüz geniş olduğu için uzun yüze saç kesimi sırasında uzunluğun genişlikten büyük olmamasına dikkat edilmelidir. Genişlik büyük olursa orantısız bir görünüm ortaya çıkacağı için saçlarınıza hacim vererek görünümü orantılayabilirsiniz. Kıvırcık ya da dalgalı saçları tercih ederek yüzünüzün ovalleşmesini sağlayabilirsiniz. Ama uzun ve düz saçlar ile kısacık saçlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Aynı zamanda yüzünüzü kısa göstermek için, düz kahkülleri ya da yana taranan perçemleri tercih ederek daha etkileyici bir görünüm kazanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu