- Advertisement -

- Advertisement -

Harika görünmesi adına kıvırcık saçlar için 11 ipucu

0 175
Spread the love

Harika görünmesi adına kıvırcık saçlar için 11 ipucu

Kıvırcık saçlı iseniz, kabarık ve şekil almayan saçlar nedeniyle kötü günler mutlaka geçirmişsinizdir. Artık böyle günler için veda etme zamanı… Kıvırcık saçlarınızı güzelleştirecek 11 ipucu sayesinde saçlarınız hem parlak hem de canlı görünecek.

Kıvırcık saç

Saç kremini doğru uygulayın

Saç kreminin yanlış uygulanması, kıvırcık saçların şekilsiz görünmesine en önemli etkendir. Bunun için şampuanınızı iyice duruladıktan sonra saç kreminizi uygularken, saçlarınızı tutamlara ayırınız ve saç kremini bu tutamlara ayrı ayrı sürünüz. Daha sonra saçlarınızı parmaklarınızla tarayın ve saç tellerinize ve diplerine işlemesine yardım edin. En son saçınızı durulurken de soğuk su ile saçlarınızı yıkayınız. Böylelikle elektriklenmeyen yumuşacık kıvırcık saçlarınız olacak.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Zamanı Olanlar için Kıvırcık Saç Yapma Teknikleri - Videolu Anlatım

Kıvırcık saç

Buklelerinizi düzeltin

Saçlarınızı kremleyip duruladıktan sonra, kurutma işlemine geçmeden önce ellerinizle buklelerinizi düzeltin. Parmaklarınızla buklelerinizi kıvırın ve bırakın, böylelikle kıvırcık saçlarınızdaki bukleler daha belirgin ve dolgun duracak.

Kıvırcık saç

Saçlarını doğru şekilde kurutun

Saçlarını kuruturken ellerinizle buklelerinizi tutarak aşağıdan yukarıya doğru iterken, hafifçe sıkın ve daima saçlarınızı üstten doğru kurutun. Böylelikle saçlarınız kuruduğunda da bukleleriniz harika görünecektir.

Kıvırcık saç

Yağ krem kullanın

Saçlarını kuruttuktan sonra elektriklenmemesi ve parlak görünmesi için hem saçlarınızın ucuna hem de saçlarınızın boyuna besleyici yağ krem sürün. Hatta saçlarınız çok elektriklenen bir saç ise, bu yağ kremi gün boyunca çantanızda taşıyarak, gün içerisinde de sürün.

Kıvırcık saç

Kıvırcık saç için krem kullanın

Kıvırcık saç, kolay kuruduğu ve elektriklendiği için ısı ile şekillendirmek yerine şekillendirici kremler kullanarak saçlarınızı şekillendirin. Böylelikle hem saçlarınızın kurumasını engellerken hem de kusursuz buklelere sahip olabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Şekillendirici Ürünler

Kıvırcık saç

Kalın dişli tarak kullanın

Kıvırcık saçlara sahipseniz, ince dişli tarak kullanmanız karışmış olan saçlarınızı ayırma sırasında yıpratırken, saçlarınızın elektriklenmesine neden olur. Bu nedenle kalın dişli tarak ile saçlarınızı önce uçlarından başlayarak tarayın.

Kıvırcık saç

Gün içinde saçlarınıza hacim kazandırın

Kıvırcık saçlarınızın dolgun görünmesi adına gün içinde hacim kazandırın. Bunun için başınızı öne eğerek, saçlarınızı karıştırıp, başınızı kaldırın. Böylece hacimli saçlar sayesinde bukleleriniz daha dikkat çekecektir.

Kıvırcık saç

Katlı kesimi tercih edin

Kıvırcık saçların zor şekil aldığı düşünülürse, en doğru kesim katlı kesim olacaktır. Böylece saçlarınız kabarmayacak ve kolayca şekil verebileceksiniz. Ama ara makas kesinlikle atılmayacak. Çünkü ara makas, saçların kuru ve yıpranmış görünmesine neden olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Uygun Saç Boyuna Nasıl Karar Vereceğim?

 

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.