Saç Modelleri

Bayan Küt Saç Modelleri

Bayan Küt Saç Modelleri

Saç kesim modelleri içerisinde en havalı ve gösterişli model olan bayan küt saç modelleri, her zaman en çok tercih edilen modeller arasında yerini alır. Küt saç modellerinin neden bu kadar çok tercih edildiğini anlamak için, küt saç ile ilgili detayların öğrenilmesi yeterli olacaktır.

Bayan Küt Saç Modelleri

Küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır?

Küt saç modelini herkes beğenip tercih edebilir ama önemli olan yüz şeklinize uygun modeli bulabilmektir.  Oval bir yüze sahipseniz, çok şanslısınız, istediğiniz modelde küt saçı tercih edebilirsiniz. Uzun, kısa ya da asimetrik fark etmeksizin her türlü bayan küt saç modelleri yakışır.

Yuvarlak bir yüze sahipseniz, küt saç modellerinden tercih etmemeniz gerekir. Küt saç modeli yerine yüzünüzü daha hatlı gösterecek bob saç modelini tercih edebilirsiniz. Özellikle de önden arkaya doğru kısalan bob saç modeli size çok yakışacaktır.

Yüz hatlarınız köşeli ise de bayan küt saç modelleri tercih etmemelisiniz. Köşeli yüz hatlarınızı yumuşatmak adına çok katlı kesimleri tercih etmelisiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Üçgen bir yüzünüz varsa, küt saç modellerinden tercih edebilirsiniz. Ama kakül kesinlikle tercih etmemelisiniz. Alnınız dar olduğu için bir de kaküllü bir model kestirirseniz, yüzünüz daha da küçülecektir.

Kısa Küt Saç Modelleri

Kısa Küt Saç Modelleri

Bayan küt saç modelleri içerisinde olan kısa küt modeli, ünlüler tarafından çok tercih edilmekle birlikte küçük yüzlü bayanlar için en güzel saç modellerindendir. Yüzü daha da belirginleştiren bu model, yandan perçem kullanılarak daha havalı bir hale getirilebilir. Eğer alın olarak geniş bir anla sahipseniz, bu modeli kaküllü olarak kullanabilirsiniz.

Kısa küt saç modeli şayet boyun hizasında ise, özellikle düz şekilde kullanıldığında çok havalı bir görüntü elde etmenizi sağlar. Bir de saçlarınızı sarıya boyatırsanız, çok çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

İnce telli saçlarınız varsa kısa küt saç modelinin daha hacimli görünmesini sağlamak adına arkalara i kısımlarına olmak üzere kat verdirebilirsiniz. Böylelikle saçlarınızın alt kısmındaki katlar sayesinde saçlarınız daha hacimli ve dolgun görünecektir.

Orta uzun küt saç modelleri

Orta uzun küt saç modelleri

Bayan küt saç modelleri her mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Sıcak havalarda kısa küt modeli ile ferahlama sağlanırken, kış aylarında orta küt saç modelinin pratikliğini yaşayabilirsiniz. Orta küt saç modelini denedikten sonra onun pratikliğini yaşayan farklı bir modelle rahat edemiyor.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ten Rengine Göre Saç Rengi

Dalgalı Küt Saç Modeli

Dalgalı Küt Saç Modeli

Dalgalı küt saç modelleri favori modellerimiz arasında olmakla birlikte, şekillendirmek küt model kestirdikten sonra sadece 5 dakikanızı alır. Saç köpüğü ya da jöle yardımıyla saçlarınızın uç kısımlarına dalgalı bir görüntü verilmesi yeterli olacaktır. Hem ısıyla şekillendirme kullanılmadığı için saçlarınızda zarar görmez.

Küt Saçlar ve Örgü Saç Modeli

Küt Saçlar ve Örgü Saç Modeli

Bayan küt saç modelleri ile örgü modelleri bir arada kullanılır mı derseniz, yeterli uzunlukta saçlarınız varsa gayet güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Küt saçlarınızın ön kısmından başlayarak, balıksırtı örgü yaparak saçlarınızı hem şık hem de salaş bir görünüm elde edebilirsiniz. Hatta saçlarınızın sadece yan kısmını balıksırtı örgü örerek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınızdaki örgünün çabuk dağılmaması için saçlarınız için saç sabitleyici sprey kullanarak, saçlarınızı gün boyu sabit kalmasını sağlayabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kolay Yapılabilen Saç Modelleri

Küt Saç Toplama Modelleri

Yarım topuz küt saçlar

Yarım topuz küt saçlar

Bayan küt saç modelleri için hayat kurtaran bir model olarak değerlendirdiğimiz yarım topuz modeli, sezonun trend saç modelleri içerisinde de yer alıyor. Yani küt saç kestirdiniz diye, saçlarınızı açık şekilde kullanmak zorunda değilsiniz.

Yarım atkuyruğu küt saç

Yarım atkuyruğu küt saç

Küt saç modelleri kestirdikten sonra saçlarınız çok da uzun olmayacağı için saçlarınızı atkuyruğu şeklinde toplamanız mümkün olmaz. Bu durumda saçlarınızı yarım atkuyruğu şeklinde toplayarak, istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Saçlarınız ikiye ayırın ama alt ve üst şeklinde, daha sonra üst kısmı atkuyruğu şeklinde toplayarak; lastik toka ile sabitleyiniz.  Yan kısımlarından dökülen saçlarınız olursa da tel toka ile onları da sabitleyebilirsiniz.

Burgulu saç modeli

Burgulu saç modeli

Bayan küt saç modelleri ile saçlarınızı kestirdikten sonra saçlarınızın tamamını toplayamayacağınızı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Saçlarınızı burgu şeklinde toplanarak, lastik toka ile sabitleyerek çok hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Hatta yandan dökülen saçlarınızı sabitlemek için saç spreyi kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu