Saç Modelleri

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçı denildiğinde akıllara hep topuz modelleri gelse de bu bir kural değil değildir ve kısa gelin saç modelleri de bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda kısa saçlı gelin olmak çok popüler olmakla birlikte kısa saçlara da çok farklı saç modelleri yapılabilir.

Kısa saç, erkeklerin kullandığı 2 numaralı saç modeli ile omuz hizası arasında kalan saç boyudur. Erkek tıraşı olanlar, asimetrik kesim, kaküllü ve bob modeli gibi kısa saç modelleri bulunmaktadır ve kısa saçların modası hiçbir zaman geçmemektedir. Aynı zamanda kısa gelin saçı modelleri de gelinleri daha enerjik ve dinamik gösterdiği için çok tercih edilir.

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Kısa Saç Modelleri İçin Aksesuarlar Nelerdir?

Kısa gelin saçı modelleri de en az uzun saç modelleri kadar saç aksesuarı kullanımında özgürdür. Kısa saç için kullanılabilecek aksesuarlar arasında en başta çiçekler ve taçlar gelirken; saç tokaları, saç bantları ve duvaklarda kullanılabilir. Şimdi sıra geldi kısa saç için gelin saç modellerine…

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları Resimli Anlatım

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Çiçekli Kısa Gelin Saç Modelleri

Çiçekler, son yıllarda gelinlerin kullandığı en popüler saç aksesuarıdır. Özellikle kır düğünü gibi açık hava düğünlerinde kısa gelin saçlarına çok yakışan bir aksesuardır. Çiçekler, yan, orta ya da arka olmak üzere üç farklı yerde tercih edilebilir.

Saçın arka tarafında çiçek kullanılacağı zaman saçın tam orta kısmına tutturulur ve bu durumda başka bir aksesuar kullanılmasına gerek kalmaz. Sırt dekoltesi bulunan bir gelinlik giyecekseniz, büyük mevsim çiçeklerinden tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde sırt kısmı kapalı bir gelinlik tercih ediyorsanız da bu sefer kısa gelin saçı modeli için aksesuar olarak küçük çiçekleri kullanabilirsiniz.

Yan ya da orta bölümde çiçek kullanmak istiyorsanız, duvak ya da toka gibi başka aksesuarlar kesinlikle görüntü açısından kullanılmaması gerekir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısa Saçlar İçin Evde Yapılabilecek Saç Modelleri

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Taçlı Kısa Gelin Saç Modelleri

Kısa gelin saç modelleri içerisinden taçlı kısa saç modelini tercih edecekseniz, kesinlikle açık bir gelinlik giymenizi tavsiye ederiz. Böylece istediğiniz kadar gösterişli bir taç kullanabilirsiniz. Ayrıca taç ile birlikte duvak kullanmayı da planlıyorsanız, mutlaka topuz yaptırarak duvağınızı topuzun alt tarafından tutturmalısınız. Böylelikle tüm aksesuarlar arasında gerekli uyumu sağlamış olursunuz.

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Bantlı Kısa Gelin Saç Modelleri

Bant saç aksesuarı, çiçekler gibi farklı bir görünüm sergilemenizi sağlarken; en çok tercih edilen modeli ön bölümün hemen ardına takılan saç bantlarıdır. Bandın işlemeli bölümünden tül olarak devam edilenleri kısa gelin saç modelleri arasında yerini akmaktadır. Bu model gelinler tarafından duvaktan vazgeçemeyenlerin tercihleri arasında bulunmaktadır.

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Şapkalı Kısa Gelin Saç Modelleri

Tüm dikkatlerin gelin olarak siz de olmasını istiyorsanız ki haklı bir istektir, kısa saçınızı kocaman bir şapka takabilirsiniz. Kısa gelin saç modelleri içerisinde tercih edilen şapkalı model, daha çok kumsal düğünleri için tercih edilirken, gelinlik straplez ya da tek omuzlu bir gelinlik olarak tercih edilmelidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ten Rengine Uygun Saç Rengi Seçimi

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Duvaklı Kısa Gelin Saç Modelleri

Duvaklı kısa gelin saç modelleri içerisinde en fazla tavsiye edilen model, kafes duvak adı verilen tüllü şapka ya da tülden yapılan aksesuarlardır. Özellikle nikah tercihiniz ise, bu modeli mutlaka değerlendirmelisiniz. Sadece tül ve şapka gibi duvaklar kısa duvaklardır ve yakası açık olan gelinliklerle tercih edilir.

Kısa saçlı kadınlara nasıl gelin başı yapılır isimli videomuzu izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Toplama Modelleri başlıklı makalemizde saç, saç kesim ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
    japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
    kowalskypage

    Türkiyede kızlar daha çok başkasında görüp beğendikleri modelleri kendilerine yaptırmak istiyor. Oysa her model herkese yakışmaz. Çünkü herkesin kafa şekli yüz biçimi şaç özelliği aynı değil.

  2. Videodaki saç modeli çok güzel, tabi bunu yapabilecek bir de kuaför bulmak lazım. Kısa gelin saçı modelleriniz için teşekkür ederiz. Ama çoğu sarışın kızıl renk saçlı gelinler ne yapacak? Onlar içinde biraz görsel ekler misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu