Sağlık

Emziren Annelerde Gaz Yapan Yiyecekler

Emziren Annelerde Gaz Yapan Yiyecekler

Bebek emziren ve daha yeni anne adayı olan annelerin aklında çoğunlukla bu soru vardır. Bebek emziren annelere gaz yapan yiyecekler otomatikman bebeğe de gaz yapıyor. Bu nedenle bebek emziren annelerin bu konuya çok dikkat etmesi gereklidir. Çünkü annenin yediği besinler süt yoluyla bebeğe geçiyor. Eğer bebek emziren anneler gaz yapan yiyecekler yerseler bebekte gaz sancısı, şişlik, mide ve bağırsak sorunları ortaya çıkıyor.

Emziren annelerde gaz yapan yiyecekler ise baharatlı yiyecekler, erik muz, yağlı yiyecekler, kızartmalar, armut, kuru üzüm, kuru fasulye, bezelye, nohut, yumurta, süt, dondurma, kayısı, çay, kola, gazoz gibi asitli içecekler, kuru yemişler, karnabahar, ıspanak, portakal, greyfurt, brokoli, salam, sosis, lahana, elma, şeftali gibi yiyecekler gaz yapıyor.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Göğüs Büyütme Yöntemleri

Emziren Annelerde Gaz Yapan Yiyecekler

Emziren Annelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Emziren annelerin mutlaka dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar emziren annelere hem yardımcı olmakta hem de daha sağlıklı olmalarını sağlıyor. Dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi ilk 6 ay bebeğini emzirmedir. Nedeni ise bebeğin bağışıklık sisteminin güçlü olması ve şimdi ya da gelecekte ciddi bir sağlık sorunu çıkmaması içindir.

İlk 6 ay bebeğe anne sütü dışında hiç bir yiyecek verilmemelidir. Bebek emzirme döneminde zayıflama diyeti yapılmamalıdır. Çünkü eğer zayıflama diyeti yapılırsa ve emziren anneye her hangi bir ilaç verilirse o ilaç anne sütüne geçerek bebeğe zarar vermektedir. Unlu, fazla yağlı ve şekerli besinler tüketmemelidir. Doğum sonrası bebeğe anne sütü yetmemekte ise bebeğe direk biberon verilmemelidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saldırganlık ve Çeşitleri

Emziren Annelerde Gaz Yapan Yiyecekler

Bebekte Niçin Gaz Olur?

Çoğunlukla emziren annenin emzirdikten sonra bebeğin gaz sancısı için bir şey yapmamasından kaynaklanıyor. Emziren anneler beslenmelerine dikkat etmelidir. Çünkü annelerin yediği besinler süt yoluyla bebeğe geçiyor. Bu nedenle emziren anneler gaz yapacak yiyecekleri yememeli ve uzak durmalıdırlar. 15 dakikadan daha fazla emzirilmesi iyi değildir. Nedeni de bebek süt emmekten ziyade hava yutar ve bu da bebeğe gaz yapıyor.

Emziren Annelerde Gaz Yapan Yiyecekler

Bebeği Emzirdikten Sonra Bebeğin Gazını Nasıl Çıkartılmalıdır?

Annelerin en büyük sıkıntısı bu konudadır. Bebekler en az ilk 3 ay sıklıkla gaz sancısı çekiyor. Peki bu konuda ne yapılmalıdır? İlk olarak bebeği emzirdikten sonra gazını çıkartmak gerekmelidir. Bu konuda ilk akıldan geçen fikir sırtını sıvazlamaktır. Tabi bu yöntemde işe yarar bir işlemdir. Ancak daha birçok yöntem vardır. Bunlardan biri ise bisiklet yöntemidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Elisa Testi Normal Değerleri Nasıl Olmalıdır?

Bebeği sırt üstü yatırıp ayaklarını dizlerinden kırarak bisiklet çevirir gibi hareket ettirmekte gaz sancısına iyi geliyor. Karın üstü yatırmakta gaz sancısına iyi geliyor. Bebeği yüz üstü yatırınca bebek karnına baskı uygular ve bu şekilde gaz sancısından kurtulana bilir. Farklı bir yöntem ise bebeğin karnına masaj yapmaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu